Akdeniz’de Su Kitabı

İlköğretimden liseye kadar tüm çocuklar ve eğitimciler için Su ile ilgili toplu bilgiler kitabıdır. Okuyucusuna Su ile ilgili tüm konularda temel bilgileri verirken, keşfetme, araştırma, merak hissi aşılar. Çevre sorunlarının sınır tanımadığını ve Akdeniz havzasında yaşayan herkesin doğayı, suyu korumak, israf etmemek, doğru kullanmak konusunda kendi yaşamından başlayarak çeşitli sorumlu davranışlar geliştirmesi, araştırma, bilgi edinme ve sorumlu bir birey olarak harekete geçmesi gerektiği mesajını verir. Çalışma ve deneylerden kazandırdığı tecrübeyle çevresini etkilemeye yöneltir.

Bu eğitim paketi, 2 bölümden oluşuyor. Birinci Bölüm: Su ile ilgili teorik bilgiler. İkinci bölüm ise çeşitli uygulamalar, deneyler, etkinlik ve araştırma önerileri yani aktif ders işleme yönetimi ile hazırlanmıştır. Paketin kapsadığı konular: Suyun önemi, Suyun özellikleri, Su döngüsü, İçme suyumuz, Suyun sağlıkla ilişkisi, Evlerde su kullanımı, Tarımda su, Sanayide su, Sulak alanlar, Su ve Kültür ilişkisi gibi… Disiplinler arası yaklaşımla hazırlandığı için Fen Bilgisi, Türkçe, Sosyal bilgiler, Tarih, Coğrafya, Sanat ve hatta Matematik derslerinde kullanılabilir.

Akdeniz’de Su Kitabını İndirmek İçin TIKLAYINIZ!


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>